Jest to mój pierwszy poradnik zdjęciowy a więc proszę o wyrozumiałość, malowanie bez sensacji ogólnie same podstawy, mam nadzieję że się przyda. Wszystkie pytania proszę zadawać w tym temacie.



Malowanie ogólne (bazowe) w tym temacie trzeba się przyłożyć bo po wyschnięciu ciężko nanosić poprawki, a to dlatego że farb akrylowych po wyschnięciu nie można rozmazywać jak oleji.
Filtry akrylowe które w znacznym stopniu wypławiają malowanie wykonuję z głównej farby bazowej czyli w tym przypadku piaskowej, rozcieńczam w stosunku 50:50 i nakładam z aerografu do tej pory aż uzyskam efekt który jest pożądany.











Za pomocą wpierw gąbki nasączonej wodą przetarłem całą powierzchnie ściągając większe płaty farby, następnie wziąłem do ręki wykałaczkę i powtórzyłem operacje uzyskując wyjściowy efekt.













Tzw. biedronka czyli wypłowienie i zróżnicowanie koloru bazowego wykonuje się nakładając trzy lub więcej kolorów w formie plamek na cały model.
Następnie należy je rozetrzeć na pomocą płaskiego pędzla nasączonego w terpentynie lub white spiricie. Ja nakładałem dwukrotnie dla uzyskania pożądanego efektu.



Filtry można je kupić lub wykonać samemu, ja osobiście nie używam tego typu specyfików mig'a lub ak tylko robię sam. Polecam farby olejne transparentne Van Dyck'a które rozcieńczam w stosunku 1:1 chociaż można kombinować jak się tylko chce.



Wash punktowy w odróżnieniu od ogólnego nakładamy w miejsca które mają być mocno przyciemnione, np. jak w tym przypadku styki drzwi lub przerwy pomiędzy deskami.





Mokre plamy, dobrze je wykonywać błyszczącymi lakierami najlepiej akrylowymi, ja zawsze używam farb w sprayu Motip które także dobrze nakłada się pędzlem.
Ostatnim czasem zacząłem robić mokre plamy vallejo still water który nadaję się do tego najbardziej.