Ranking producentów i nie tylko

Post Autor Ojciec Pio 26.7.2006
Jak myślicie który z producentów modeli jest najlepszy ? osobiście obstawiam Revell'a i Italeri, a odradzał np. Hellera bo dość często zdażały mi się niedokładne wypraski. A jak wy sądzicie ? P.S. Mam zamiar kupić modele Hesegawy (dokładnie MESSERSCHMITT Bf109E-4/7 1:48 i Spitfire Mk. IX 'Polish Air Force' 1:48). Pierwszy raz kupię modele tej firmy i doradźcie mi - czy są jakościowo i wizualnie lepsze od modeli Revell'a ?

Odp: Ranking producentów i nie tylko

Post Autor piotrek.zorawski 28.7.2006
Kupiłem kiedyś model Tamiya Interceptor Raiden "Jack" (model japońskiego myśliwca z II Wojny w 1:48 ) i uważam , że jest to na pewno dobra firma. Airfixa polecam tak średnio bo ogranicza się wyłącznie do samolotów Rzeszy , USA i Anglii , za to jeśli lubisz modele rosyjskie poleciłbym ICM. Modele polskich myśliwców w 48-semce produkuje niezła firma Mirage Hobby (dość drogie ,ale podobno dobre). Jeśli zaś chodzi o Hasegawę to nigdy nie sklejałem modeli tej firmy ale wiem od profesjonalistów że to jedna z lepszych firm. To moim zdaniem tyle jeśli idzie o 1:48 (sklejam siedem dwójki), bo w 1:72 to zresztą jak w 48 jest temat rzeka. Żóraw

Odp: Odp: Ranking producentów i nie tylko

Post Autor crustian 30.7.2006
tak tak hasegawa dragon fujimi i tamijka to bomba firemki academy icm a nizej bym obstawiał revella i italieri natomiast reszty wogóle nie biore pod uwage

Odp: Odp: Odp: Ranking producentów i nie tylko

Post Autor Gregory22 31.7.2006
JA osobiście lubię sklejać modele Itareli

Odp: Odp: Odp: Odp: Ranking producentów i nie tylko

Post Autor jacek05 2.8.2006
Ja sklejam gł panzerke w 1:72 i bardzo lubie revella. Fajne wypraski i gąsienice;)

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Ranking producentów i nie

Post Autor dafkom79 1.11.2006
No ja też wole Italeri

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Ranking producentów i nie

Post Autor crustian 7.11.2006
ostatnio sklejałem foczkę dr.1 czeskiej firmy eduard i porównałbym ją do fujimi czy dragona i jestem tez własnie w trakcie klejenia fiata g55 oraz he-100 firmy specjal hobby też czeskiej i tu składam pokłon bo nie boję się powiedzieć ,że to marka godna porównania z tamiją i hasegawą.blaszki żywice vacu(oszklenie) kalki w komplecie i wszystko pasuje do siebie .tylko pozazdroscic czechom takiej firmy i prosić w modlitwach by kiedyś intech czy master craft zdobył się na ambicję.niestety narazie to pobożne życzenie.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Ranking producentów i nie

Post Autor ar2r 13.12.2006
Ja sklejam dość krótko modele ale takie ja np. Italieri Revell są bardo dobrze skonstruowane i aż przyjemnie si eje skleja. Ale natomiast odradzam Master Craft czy MiniHobbyModels...Zupełnie beznadziejne...

Odp: Ranking producentów i nie tylko

Post Autor phillip 23.1.2007
ja tam uważam że firma italri w pełni mnie zadowala dobrej jakości plaskik, kalki, i w przypadku czołgu gąsiennice no i cena jest dość zadowalajaca (w porównaniu np. do dragona chociaż on robi pewnie lepsze modele) ale ja i tak zostaje w italeri !

Odp: Odp: Ranking producentów i nie tylko

Post Autor ar2r 12.4.2007
Tamyia jest też br.dobra ale gwóźdź jest w tym że są dość drogie ale nawet Revell jest spoxik...italieri...Icm ma fajnie 48-emki z okresu II WŚ.. pozdro Ar2r

Re: Ranking producentów i nie tylko

Post Autor wojtek2948 25.4.2012

Ojciec Pio napisał(a):Jak myślicie który z producentów modeli jest najlepszy ? osobiście obstawiam Revell'a i Italeri, a odradzał np. Hellera bo dość często zdażały mi się niedokładne wypraski. A jak wy sądzicie ? P.S. Mam zamiar kupić modele Hesegawy (dokładnie MESSERSCHMITT Bf109E-4/7 1:48 i Spitfire Mk. IX 'Polish Air Force' 1:48). Pierwszy raz kupię modele tej firmy i doradźcie mi - czy są jakościowo i wizualnie lepsze od modeli Revell'a ?

 

Witam.

Trudno powiedzieć jednoznacznie, zależy co komu odpowiada.

Jeśli chodzi o spitfire w 1/72, revell nie odbiega jakością części od tamki, która dla mnie z kolei jest zbyt droga.

Wiele revelli poza tym to nic innego jak przepaki haski, np HE 111 H-6, którego mam i wg mnie jest super.

Messer revella w 1/72 wymaga dużego nakładu roboty przy nadlewkach, których jest tam od zarąbania; wg mnie lepiej prezentuje się italerka.

Z kolei FW 190 A8/R-11 to chyba jedna z lepszych fok na rynku. Chociaż ostatnio pracuję nad foką edka w 1/48 i jest to naprawdę super robota; fototrawionki, maski itp.

Z wypraskami bywa różnie: academy np są precyzyjne, ale kokpity w niektórych zestawach to porażki; tamka ma lepsze, ale jest dwa razy droższa. Italerka i revell plasują się gdzieś pośrodku, zarówno jeśli chodzi o jakość jak i cenę.