Twoj pierwszy model

Post Autor Marek89 9.5.2006
Jakie byly wasze pierwsze modele jakie sklejaliscie wychodzily wam? Ja swoich za miło nie wspominam.

Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor sebol 9.5.2006
Ja swój pierwszy model wspominam z łezką w oku :D te łzy to ze śmiechu oczywiście ;) Był to PZL-37 Łoś wtedy jeszcze Plastyku bodajże, kleiłem go 2 dni a malowałem 15 minut :D wygladał bajecznie brak podwozia, silnikow, owiewki pomazane klejem, a do tego wszystkiego malowany... plakatówkami, jak potem fajnie farbki odpadały płatami :] heeeh miało sie te 9 lat :D

Odp: Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor Andy_88 9.5.2006
LOL z tymi plakatówkami to niezły motyw :) moim pierwszym modelem byla Iskra, nie pamietam jakiej firmy, wlasciwie to jedyne co zapamietalem to krople zaschnietej farby pod skrzydlami (kto jak zaczynał z modelarstem farbe rozcieńczał?) srebrny Humbrol jak dla mnie byl pieruńsko gesty. Oczywiscie owiewka pomazana klejem ale to chyba standard na poczatku.

Odp: Odp: Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor kermit 9.5.2006
Nie pamietam swoich pierwszych modeli ale owiewki popaćkane klejem to faktycznie standard, do tego posklejane palce czy ręka przyklejona do stolu hehehe to byly czasy :D :D :D

Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor Rudy 102 20.5.2006
Ja skleiłem po raz pierwszy model Śmigłowca Joly green sikorsky chyba w wieku 9 lat. Model wydawał mi się piękny (wiecie mimo 2mm szczelin, żle sklejonych części, poklejonych szyb) sklejany był klejem do plastiku który się jakimś cudem znalażł (później z braku kleju kleiłem kropelką :-)) był niepomalowany, dopiero po jakimś czasie dostałem modelarskie farby i wyszedł całkiem nieżle (nie biorąc pod uwage trgo że farba robiła nieprawdopodobne "sople" a był na dodatek malowany bez (prawie) odczekania) dopiero niedawno (jakiś rok temu czyli w wieku 12 lat) zaczołem robić NAPRAWDĘ lepsze modele i to czołgów.

Odp: Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor piotrek.zorawski 26.5.2006
Ach stare dobre czasy. Nazwę mojego modelu zakryły piaski czasu mej pamięci ale był to jakiś odrzutowiec z ZTS plastik. To było piękne tzn. krzywe skrzydła, cały zalany klejem, odpadające części itp. Wiem jednak jedno: miło mi się go "sklejało". Żóraw

Odp: Odp: Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor Rudy 102 26.5.2006
no, ja swoj pierwszy model skleiłem jakieś 4-3 lata temu to mniej-więcej pamiętam sporo szczegołów. model nadal stoi w szufladzie, prawie kompletnie rozwalony chociaż kiedyś robił "furore" przed rodziną. Ten pierwszy model sklejało się mi dziwnie łatwo i przyjemnie. Za to ZA NIC nie moge sobie przypomnieć drugiego modelu, ale wiem że był to myśliwiec

Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor Gustav 6.6.2006
Mój pierwszy model to był F-14 Tomcat. Był mały i prosty do sklejenia. Wyszedł mi nawet nawet. Jak na pierwszy model to dobrze trafiłem.

Odp: Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor crustian 23.6.2006
tyo były czasy cieżkiej komuny jak to mówia:)hehehe.... pierwszy model to albołoś albo pzl-czapla potem karaś i piękny rwd-5 z tymi szybkami w kipach co zawsze spaprałem i iskra .i czeska firma juz nazwy nie pamietam aleale to było pózniej po-2,mig-15,ła-5.niemieckie wschodnie były bodajan-40.i w pwexie uciułany przez pół roku mig-21 co juz był na dzieńdobry srebrny a kto pamieta mdel pasarzerskiego mercury? a tych łosi i karasi i czapli to sie klejiło:))))))co miesiac nastepny bo poprzedni był zły i niedobry.a na czaple to miałem złość i nienawiść bo to górnopłat i co mnie denerwował to matko i klej który klejił wszystko tylko nie model:))))kurde gdzies na strychu powinno to byc:),heh co to za czasy były

Odp: Odp: Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor crustian 23.6.2006
a ta iskra to była w kartonie bez nazwy takim szarym"opakowaniu zastepczym" i karasia tez tak robili i mi sie przypomina ze na rynku jeszcze il-2 byl i jak-1,a lubiłem klejic jeszcze spitfira huricana,i vacuforma jakiejs avi była ja wogóle spaprałem ze hej juz przy wycieciu,heheheee...jakby to ktos dzis zobaczył to by sie usmial do łez

Odp: Odp: Odp: Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor yale 24.6.2006
Ha Ha kiedy to było aż miło przypomnieć sobie, to był model MiG19 jak na tamte czasy to był niesamowity bajer. Te krzywo przyklejone kółka zamazana klejem szybak i tony kleju na skrzydłach , a pomalowałem go flamastrami. Zapewniam bardzo urocze wzorki

Odp: Odp: Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor phillip 20.1.2007
mojimpierwszym modelem był (jak pamiętam) PZL P 11c. nie malowałem go bo nie wiedziałem że można !! później przestałem kleić ale znów zacząłem i wprawiam sie w malowaniu !!

Odp: Odp: Odp: Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor 4444 26.1.2007
moim pierwszym modelem był panavia tornado (1:144) nie malowałem go bo nie miałem farb. Później kiedy już mialem farby pomalowałem go ale oczywiście był juz bez kalkomanii. Wyszedl mi nawet bardzo dobrze ale wcale owiewka nie byla zalana klejem. On naprawde wygladal bardzo dobrze az sie dyiwilem.

Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor commanded 29.1.2007
Mój pierwszy model to był Ju-87 stuka firmy revell w sklai 1:72. Wyszedł mi całkiem nieźle. Tylko gorzej było z kokpitem, którego niepomalowałem przed sklejeniem. Miałem wtedy 9 lat :)

Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor cinekm74 15.6.2007
Pierwszy model skleiła mi moja mama i był to caravelle pasażerski kupiony w Harcerzu produkcji NRD, potrzebna w domu była srebrzanka, a tam dawali klej, farbkę,plastelinę do obciążenia dzioba i super kalkomanie. Jak na tamte czasy (początek lat 80.) modele były bardzo dobre. Potem poszedł Boeing 727, An 24, wostok 1 i parę innych.a potem weszły na rynek Matchboxy i to już było coś.fajne czasy.

Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor saskłacz 19.7.2007
Był to jakiś brytyjski myśliwiec z pierwszej wojny światowej , firmy nie pamiętam.Sklejałem go w wieku chyba 8 lat i wyszedł mi nie naj gorzej jak na tak zaawansowany wiek.

Odp: Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor RuskiCzolg 27.7.2008
witaj ja też mam 13 lat;)6343567 - moje gg jak chcesz to popiszemy

Odp: Twoj pierwszy model

Post Autor damian tir 9.11.2008
Mój pierwszy model nie przypominał modelu.HE HE :]

Re: Twoj pierwszy model

Post Autor dariusz37 13.7.2012

Heh... pamięta się tego bf-109 g z revella 1:72, gdy przykleiłem coś u dołu to tak zalałem, że gdy położyłem go na biurku to się przykleił. W cześniej, to przyglądałem się jak tata sklejał mi jaka 1 z mastera.


Re: Twoj pierwszy model

Post Autor dariusz37 13.7.2012

Heh... pamięta się tego bf-109 g z revella 1:72, gdy przykleiłem coś u dołu to tak zalałem, że gdy położyłem go na biurku to się przykleił. W cześniej, to przyglądałem się jak tata sklejał mi jaka 1 z mastera.