od czego zaczac przygode z kartonami?

Post Autor Karkens 9.5.2006
Ponad dwa lata sklejalem plastiki ale poczulem ze jednak to nie to, chcialem sprobowac z kartonami ale to zupelnie inna bajka, od czego najlepiej zaczac zebym nie rzucal sie odrazu na gleboką wodę?

Odp: od czego zaczac przygode z kartonami?

Post Autor Sensei 9.5.2006
Od czegos prostego?

Odp: Odp: od czego zaczac przygode z kartonami?

Post Autor kot_tom 9.5.2006
Od czegoś prostego, dobra myśl ;) Może jakaś budowla? Kiedyś pamietam jakaś firma robiła latarnie morską, banalna do sklejenia IMO idealna na poczatek.

Odp: Odp: Odp: od czego zaczac przygode z kartonam

Post Autor Andy_88 9.5.2006
Nie musisz wydawać kasy na modele które mogą nie byc w twoim guscie, kartonowki maja tę przewagę nad plastikami, że w necie można znaleźc strony z darmowymi modelami, o ile masz sprawna drukarke to mozesz tworzyc. Przynajmniej kasy nie tracisz jak ci sie kartonowki nie spodobaja.

Odp: Odp: Odp: Odp: od czego zaczac przygode z kartonam

Post Autor Rudy 102 22.5.2006
Tylko że to już nie jest modelarstwo kartonowe tylkopapierowe. Wg mie nie należy się porywać od razu na samoloty - męczarnia jeśli wogule się połapiesz. radze ci wziąść sobie jakiś czołg, nie duży i mało szczegułowy np T-34. Ja zrobiłem go z ojcem i wyszedł całkiem nieźle

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: od czego zaczac przygode z kartonam

Post Autor Kabaciński 21.12.2006
Tylko że to już nie jest modelarstwo kartonowe tylkopapierowe. Wg mie nie należy się porywać od razu na samoloty - męczarnia jeśli wogule się połapiesz. radze ci wziąść sobie jakiś czołg, nie duży i mało szczegułowy np T-34. Ja zrobiłem go z ojcem i wyszedł całkiem nieźle Coś prostego na początek. Może coś z JSC. Tam modele pływające są zbudowane bez linnii podwodnej statku co znacznie ułatwia budowę. Prostsze modele ( tak mi się przynajmniej wydaje to Pharos, Merry Arctica lub Alert ).