P-39Q Airacobra

Data dodania: poniedziałek, 10 lutego 2020, 0:00

Konkurs na najlepszą galerię dodaj / edytuj własną galerię

Inne zdjęcia w galerii
Opinie naszych klientów

Czyli w ten sposób można to malowanie statecznika pionowego rozpatrywać. Cóż, najlepsza kombinacja to pewnie była by z brakiem szachownic na górze płata i błękitnym elementem statecznika pionowego.

Podczas edycji zgubiło mi się słowo "ster kierunku" Oczywiście to ster kierunku był czerwony, ale jak wspomniałem, nie przez cały okres eksploatacji samolotu.

Model bardzo ładny. Odpowiem koledze luftwael9. Otóż ta P-39 na początku wyglądała tak jak ten model. Potem, żeby się wyróżnić (była to osobista maszyna dowódcy ludowego lotnictwa, F. Połynina )wymalowano na czerwono. A podczas przeglądu, bodajże pod koniec 1946 statecznik pionowy pomalowano jasnym kolorem (szarym lub błękitnym). Natomiast nie ma pewności co do szachownic na górnym płacie, bo nie ma zdjęć. Regulamin sowiecki nakazywał zamalowanie znaków na górnych powierzchniach. Ale w P-39, P-40 często po prosu przemalowywano gwiazdy amerykańskie na czerwono, a granatowe pola zamalowywano jakąś zielenią lub nawet zostawiano. Jeśli maszyna była z wczesnych dostaw amerykańskich, to gwiazdy były dwie, z późnych - jedna. Nie wiemy, czy na górnym płacie była jedna gwiazda, którą zamalowano szachownicą, a drugą dodano "dla symetrii" (wtedy musiałby być lekko większe niż na tym modelu), czy ich nie było, czy była tylko jedna. Ja na swoim modelu na wszelki wypadek po prostu na płacie nie umieściłem nic, ale nie twierdzę że najlepsze wyjście - po prostu czekam, może pojawią się jakieś nieznane zdjęcia, które rozstrzygną problem.

Słyszałem wiele opinii jakby ta Airacobra polska miała statecznik pionowy raz malowany na błękitno innym zaś razem statecznik był żółty a płetwa czerwona, jak to w końcu jest?

Dodaj swoją opinię o: P-39Q Airacobra - 005