197.99zł lub 34600 pkt.

Zawiera 23.00% vat
przy wysyłce do kraju: Polska
Aby zmienić kraj kliknij tutaj

Jeśli pozycja jest aktualnie niedostępna wpisz poniżej swój adres e-mail, a otrzymasz automatyczne powiadomienie gdy pojawi się w sprzedaży!

Czy możemy sprowadzić produkt którego nie ma na stronie lub jest niedostępny?

TagiFerrari-F1 Ferrari-F138

Ferrari F138 to włoski bolid Formuły 1, który został zaprezentowany w sezonie 2013 roku i startował w wyścigach F1 tylko w tym sezonie. Jego głównymi twórcami byli: Pat Fry, Nikolas Tombazis oraz Simone Resta. Ferrari F138 było napędzane pojedynczym silnikiem Ferrari Type 056 o pojemności 2,4 litra. Całkowita masa bolidu gotowego do startu wynosiła ok. 640 kilogramów. Ferrari F138 zostało opracowane w celu zastąpienia bolidu Ferrari F2012. Dzięki dopracowaniu szczegółów technicznych, przy zachowaniu tego samego silnika i masy pojazdu, nowy bolid okazał się znacznie bardziej udany od swego poprzednika. W 2013 roku wóz wziął udział w 19 wyścigach z serii GP, z czego w dwóch tryumfował, a w 10 przypadkach kierujący nim stawali na podium. Bolid debiutował w czasie Grand Prix Australii w 2013 roku, gdzie jego kierowcy zajęli 2. i 4. miejsce w wyścigu. Warto dodać, że na Ferrari F138 jeździli tak utytułowani kierowcy F1 jak Fernando Alonso (dwukrotny mistrz świata) oraz Felipe Massa.

Ferrari F1-89 (inne oznaczenie: Ferrari 640) to włoski bolid Formuły 1, który został zaprezentowany w sezonie 1989 roku i startował w wyścigach F1 tylko w tym sezonie. Jego projektantem był John Barnard. Ferrari F1-89 był napędzany pojedynczym, 12-cylindorwym silnikiem Tipo035/5 o pojemności skokowej 3,5 litra oraz mocy 660 KM.

Ferrari F1-89 zostało opracowane w celu zastąpienia bolidu Ferrari F1/87. W stosunku do swego poprzednika różnił się przede wszystkim wykorzystaniem zupełnie innej jednostki napędowej o zdecydowanie większej pojemności skokowej, jak również wykorzystaniem awangardowej jak na koniec lat 80. XX wieku półautomatycznej skrzyni biegowej, wykorzystującej do zmiany biegów metalowych łopatek znajdujących się za kierownicą. Pojazdy F1-89 wystartowały w 16 wyścigach z cyklu Grand Prix – w 3 z nich odniosły zwycięstwo. Najsłynniejszymi kierowcami, którzy prowadzili Ferrari F1-89 byli: Nigel Mansell oraz Gerhard Berger.

Dopiero zaczynasz w modelarstwie i gubisz się w tysiącach produktów?
Zapoznaj się z poniższymi materiałami, może rozjaśnią Ci sprawę.

Chcesz pójść krok dalej i uczynić swoje dzieło nieszablonowym, dodając maksimum detali, aranżując ciekawe dioramy, tworząc niestandardowe wersje? Dowiedz się więcej na temat